Tím skúmal túto oblasť pomocou výskumnej lode R/V Falkor počas 28-dňovej expedície. Výskumníci mapovali pohorie pomocou sonarového systému pod trupom lode. „Zvukové vlny idú dole a odrážajú sa od povrchu a my meriame čas, za ktorý sa vrátia späť. Z toho získame naozaj dobrú predstavu o topografii morského dna. Je to dôležité, pretože v súčasnosti je v takomto rozlíšení zmapovaných len 26 % morského dna. A morské dno pokrýva 71 % povrchu našej planéty,“ uviedla Jyotika Virmani, výkonná riaditeľka Schmidtovho inštitútu.
Výskumníci objavili dokopy dvadsať druhov morských živočíchov, ktoré nikdy predtým nevideli. Zdokumentovali aj bielu chobotnicu, ktorá bola v južnom Pacifiku spozorovaná prvýkrát. „Chobotnica nebola nikdy zachytená, takže vlastne ešte nemá vedecké meno,“ povedala Virmani.
>>>FOTO neobyčajných živočíchov, ktoré oceán skrýva, nájdete TU<<<
Neoficiálne ju pomenovali Casper pre nápadnú podobu so známym rozprávkovým duchom. Tím tiež zaznamenal prvé zábery živej chobotnice Promachoteuthis, ktorá je známa len z niekoľkých zozbieraných exemplárov.
V chorvátskom Dubrovníku natočili zvláštneho tvora: Objaví sa len raz za pár rokov!