Slabá gravitácia ovplyvňuje aj kardiovaskulárny systém. Gravitácia na Zemi ťahá krv smerom nadol, kým srdce ju neustále tlačí smerom nahor. Vo vesmíre však pôsobí iba veľmi slabá gravitácia, preto sa krv a iné telesné tekutiny hromadia v hornej časti tela. Spôsobuje to napríklad opuchy tváre alebo upchatie nosa. Opuchy zvyčajne ustúpia po niekoľkých týždňoch, keď sa telesné tekutiny ustália a vyrovnajú.
Po návrate na Zem astronauti často trpia ortostatickou hypotenziou, znížením tlaku spôsobeným zmenou polohy z ľahu do sedu alebo stoja, ktoré sa prejavuje zatmením pred očami, chvíľkovou slabosťou a mdlobami, uvádza JAXA. Dôvodom je "zlenivenie" srdcového svalu v beztiažovom stave, nepríjemné pocity postupne miznú, keď sval opäť silnie.
Počas dlhých pobytov vo vesmíre môže hroziť nebezpečenstvo spôsobené vesmírnym žiarením. Doterajšie štúdie NASA naznačujú, že imunitný systém reaguje na vakcináciu vo vesmíre prakticky rovnako ako na Zemi, zároveň však zistili pokles bielych krviniek pravdepodobne spôsobený vesmírnym žiarením. To zároveň môže spôsobiť vznik rôznych chorôb, napríklad rakoviny.