V Sabinove boli rýchlejší a dokázali sa zviditeľniť na základe filmu. Celoslovenské povedomie je také, že je spájaný so Sabinovom. Je to ich šikovnosť. Dokázali pracovať s témou. My sme mali pocit, že sme v tomto trochu zaspali. Chceme poukázať na to, že film sa natáčal v Sabinove, ale príbeh je z Humenného, týka sa ľudí z nášho mesta. Šikovní by sme mali byť aj my,“ poukázala manažérka.
Kľúčová udalosť
V Sabinove si nemyslia, že príbeh Humenčanom ukradli. „Novela bola napísaná humenským rodákom Ladislavom Grosmanom, ale scenár bol viazaný na reálie slovenského štátu. A Humenné v tom čase už nevyhovovalo, lebo pôvodná historická zástavba bola zbúraná,“ hovorí znalec filmu zo Sabinova Juraj Vrábel a ďalej dodáva: „Filmári prešli celé bývalé Československo a komisia rozhodla, že Sabinov vyhovuje najlepšie, lebo bol nedotknutý dobou.
Zvádzal som aj diskusie s Humenčanmi, ktorí síce netvrdili, že sme to priamo ukradli, ale mali výhrady k tomu, že si to privlastňujeme. V scenári Obchodu na korze sa nepíše, že ide o Humenné, ale o slovenské mesto počas 2. svetovej vojny. Takže niekedy tomu nerozumiem. My sme veľmi radi, že to bolo natočené u nás. Cestovný ruch na tom stavia. Podľa mňa išlo o kľúčovú udalosť v dejinách mesta.“