Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
14.09.2024 16:00 | Správy | Servis

Ako ušetriť v domácnosti? 6 tipov, ktoré zachránia vašu peňaženku! To musíte vyskúšať

Nielen na Slovensku, ale všade vo svete všetko zdražuje. Plyn, elektrina, potraviny, pohonné látky, oblečenie. Kam sa pozriete, ceny stúpajú. Ako sa z toho nezblázniť, obmedziť výdavky, prípadne aj čo-to usporiť? Nový Čas vám už v utorok prináša praktického sprievodcu, ako nemrhať peniazmi - Veľký šetriaci manuál. Toto sú niektoré z tipov, ktoré v ňom nájdete.

Zaokrúhľujte nahor 

Áno, centy sa u nás začali zaokrúhľovať, no vy zaokrúhľujte svoje nákupy smerom nahor na celé eurá alebo aspoň na 50 centov. Rozdiel medzi zaokrúhlením a reálnou sumou si odkladajte do kasičky. Počas niekoľkých mesiacov si tak pokojne môžete nazbierať sumu, ktorou neskôr zaplatíte niektorý z pravidelných účtov.

Využívajte cashbackové stránky a aplikácie

Ak ste o nich doposiaľ nevedeli a zvyknete často nakupovať cez internet, potom by ste sa na nich určite mali zaregistrovať. Môžete vyskúšať napríklad Plnapenazenka.sk, Tipli.sk či Navratnepeniaze.sk. Princíp je jednoduchý: zaregistrujete sa, prihlásite sa, na cashbackovej stránke vyhľadáte obchod, v ktorom chcete nakupovať, vyberiete ho a presmeruje vás to na stránku konkrétneho obchodu.

Tam nakúpite a z hodnoty vášho nákupu zníženej o DPH či poštovné sa vám vráti určité percento. No pozor, musíte povoliť cookies u daného obchodníka a nemôžete mať aktivované blokovanie reklám. Tak sa vám vráti aspoň určitá časť sumy z nákupov v niektorých obchodoch.

Viac sa dočítate na druhej strane 

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: red, Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Grumpy 90-year-old old man frowns, irritated at being disturbed while watching television or by what's on it. Copy space on defocused TV.
NOVINKA v slovenskej obci: TOTO majú ako PRVÍ v krajine! Starším ľuďom sa to nepáči
23-ročná Julia Wandel má za sebou prvé súdne pojednávanie po tom, čo ju pred mesiacom zatkli na Bristolskom letisku.
Foto
Julia, ktorá tvrdí, že je stratená Madeleine McCann: ZVRAT v prípade! Desivé, kam to až zašlo
Ruský vojak drží strž v Mariupole.
Rusi hlásia na Ukrajine úspech: Blížia sa k cieľu! Podľa analytikov sa však tešia zbytočne
Na snímke minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).
Budú sa poslancom zmrazovať platy? Šutaj Eštok chce debatovať: Myslím si, že je namieste, aby…
Reportéri televízie JOJ prehovorili o svojich najemotívnejších reportážach.
Foto
Keď reportéri televízie JOJ museli skrývať slzy: Naša najemotívnejšia reportáž!
Americký minister obrany Pete Hegseth (vľavo) a japonský premiér Šigeru Išiba pózujú počas stretnutia v Tokiu v nedeľu 30. marca 2025.
Naliehavá bezpečnostná situácia v Tichomorí: Japonci si zrejme vydýchnu, americký minister ich uistil, že…
photo depicting clinical tests sobriety state driver by a policeman
Pod vplyvom a ešte aj príliš rýchlo: Sila, koľko košickí policajti namerali v dychu jednej vodičke
Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak (nezávislý).
Huliak sa po vymenovaní do funkcie poriadne rozbehol: Minister ohlásil ďalšie zmeny vo viacerých oblastiach
Teenager, Computer addiction, Video games, Computer, Technology, Modern life
Váš Tip
Neuveríte, v akej disciplíne sa pretekalo na medzinárodnej súťaži: Slováci získali prvé miesto!
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
Netanjahu prijal pozvanie a priletí do Maďarska: Je v tom ale jeden háčik! AHA, čo Orbán na to
Petra Vlhová musela podstúpiť ďalšiu operáciu
V zahraničí majú obrovské obavy o Vlhovú: Predčasný koniec kariéry?!
Madeira
Barbora Krajčírová prezradila, čo si dala upraviť: Zverila sa do rúk odborníka!