Druhý, ktorý si lístok neprebral a nepodporil odvolanie Šimečku, bol Roman Malatinec (Hlas-SD): „Nepodporil som z jednoduchého princípu - máme dôležitejšie problémy. Samosprávy sa topia, niektoré sa dokonca zatvárajú. Rovnako máme problém s nefunkčným fondom na podporu umenia,“ uviedol.
Ako strana nemali do tohto politického boja podľa neho vstupovať. Tretím nehlasujúcim bol Radomír Šalitroš, ktorý chce skončiť s polarizovaním spoločnosti: „U mňa sa tá hlavná polarizácia začala Matovičom. Potom rôzne protesty, aj koalícia v minulosti mohla polarizovať. Vravím si, že už treba prestať a odvolanie Šimečku nepomôže zastaviť polarizáciu.“
Zarebelovali len traja
Miroslav Řádek, politológ
Ako sľúbil predseda Hlasu, tak sa aj stalo. Tento precedens pripomína obdobie vlády Mečiara, keď nebol zastúpený opozičný podpredseda parlamentu. Vládnej koalícii sa tak podarilo vrátiť slovenský parlamentarizmus do konca 90. rokov, do obdobia sporu o charakter štátu. Pokiaľ ide o postoj poslancov Hlasu, faktom je, že jednotliví poslanci neboli úplne stotožnení s návrhom, ale väčšina podporila vládnu disciplínu. Boli len traja poslanci, ktorí si dovolili „zarebelovať“, čo ukazuje, že podstatná časť Hlasu bude radšej držať s vládou, než spolupracovať s opozíciou. Toto hlasovanie bolo testom, či je Hlas kompatibilný s vládnou väčšinou, alebo s opozíciou. Ukázalo sa, že Hlas je plnohodnotnou súčasťou vládnej koalície. Očakávania opozičných strán, že by mohli s Hlasom spolupracovať, sa tým ukázali ako mylné.