Podobne ako minulý týždeň v eurokomisii, aj pred europoslancami zdôraznil, že agenda konkurencieschopnosti by si vyžadovala ročné financovanie od 750 do 800 miliárd eur na projekty, ktorých ciele už EÚ schválila. Časť týchto peňazí by mohla pochádzať zo súkromných zdrojov, ale časť by bolo potrebné zaistiť verejnými investíciami vrátane nového spoločného dlhu vytvoreného špeciálne na financovanie kľúčových spoločných projektov.
V diskusii po prezentácii Draghiho správy mnohí europoslanci súhlasili s jeho analýzou, že hospodárstvo EÚ musí urýchlene zmeniť kurz. Uviedli, že EÚ by sa mala zamerať na hospodársku súťaž a inovácie v kľúčových priemyselných odvetviach spolu s väčšími verejnými a súkromnými investíciami do sociálnej, zelenej a digitálnej transformácie.
Časť europoslancov sa vyslovila za väčšiu suverenitu a voľnejšie trhy a viacerí zdôraznili, že boj proti zmene klímy podkopáva hospodárstvo EÚ. Iní zákonodarcovia zas poznamenali, že rast je kompatibilný iba s čistými inovatívnymi technológiami a sociálnymi investíciami, ktoré majú občanom pomôcť prispôsobiť ich zručnosti.