Obvinil ju, že prostredníctvom kontroly médií a útokov na občiansku spoločnosť vytvára v krajine atmosféru strachu. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.
Francúzska agentúra v tejto súvislosti píše, že od návratu premiéra Viktora Orbána k moci v roku 2010 mnoho nezávislých médií v Maďarsku buď zaniklo, alebo ich odkúpili spojenci Fideszu. Verejnoprávne médiá zase boli podľa AFP nútené podriadiť sa politike vlády.
Vzťahy vlád Spojených štátov a Maďarska sú v posledných rokoch napäté. Washington viní Budapešť, že oslabuje demokratické inštitúcie a štandardy. Veľvyslanec Pressman, ktorý sa otvorene hlási k homosexualite, napríklad často kritizuje maďarskú vládu za obmedzovanie práv LGBTQ+ ľudí.
Na stredajšej konferencii vyhlásil, že Fidesz sa zameriava na svojich kritikov cez intenzívne očierňujúce kampane, ktoré "robia obete profesionálne rádioaktívnymi, spoločensky neprijateľnými a dokonca komerčne nezamestnanými". V tejto súvislosti spomenul prípad dvoch sudcov, s ktorými sa stretol, po čom sa stali terčom takmer trojmesačnej "jedovatej očierňujúcej kampane", ktorá ich vykresľovala ako "zradcov".