Obhliadnuť bude potrebné aj domy, ktoré boli zasiahnuté povodňou, a či, prípadne do akej miery bola narušená ich statika. Poškodená je napríklad vodná nádrž, ktorú by mal prísť obhliadnuť začiatkom budúceho týždňa geológ a povedať, aké práce budú potrebné. Škody sa nevyhli ani základným školám, kde zatiekli kuchyne či spoločné priestory.
"Vďaka spodnej vode máme prepady aj na miestach, ktoré neboli zatopené," poznamenal Krajčír. Ako príklad uvádza ihrisko na Základnej škole Ivana Bukovčana, ktoré je z jednej tretiny uzatvorené. Situáciu bude potrebné taktiež riešiť s geológom, výkopové práce sa môžu dotknúť polovice ihriska a môžu vyjsť na niekoľko stoviek tisíc eur. Mestská časť zároveň očakáva aj možné zosuvy svahov, čo sa však prejaví, až keď voda opadne. Opravy sa nevyhnú ani vodohospodárskym zariadeniam.
"Situácia ohľadom povodne v našej mestskej časti sa našťastie stabilizovala, avšak pred nami je naďalej množstvo práce," dodal Krajčír.
Mestská polícia (MsP) v Bratislave obyvateľom rovnako pripomína, aby v prvom rade mysleli na vlastnú bezpečnosť. Vyzýva ich tiež na rešpektovanie zákazu vstupu na územia, ktoré sú po povodniach ešte stále ohradené zábranami alebo páskami.
"Nepokúšajte sa prekonať bariéry a v žiadnom prípadne ich nepremiestňujte. Nestrhávajte tiež policajné pásky. Tieto miesta predstavujú ešte stále nebezpečenstvo. Neriskujte zbytočne svoje zdravie a život," odkazuje mestská polícia s tým, že hliadky vykonávajú v dotknutých oblastiach pravidelné kontroly.