Ak SIS takúto správu vypracuje a predloží parlamentu, podľa Hrabka je pravdepodobné, že minimálne časť rokovania o nej bude utajená. "Nevieme, čo z nej sa verejnosť dozvie," upozornil.
Vzhľadom na to, aké emócie správa vzbudila už dnes, keď ešte zrejme nie je ani vypracovaná, publicista očakáva, že "keď uzrie svetlo sveta, bude to už iba horšie". "Správa dnes naozaj pripomína ženu inšpektora Columba, nikto ju nevidel, ale všetci o nej hovoria. A tí, ktorí ju videli alebo ju píšu, zasa o nej hovoriť nemôžu zo zákonných dôvodov," poznamenal.
K vyhroteniu emócií podľa Hrabka prispel aj samotný premiér Robert Fico (Smer-SD) svojimi medializovanými očakávaniami, že zistenia okolo atentátu môžu byť dramatické. "Keby s takýmito vyjadreniami neprišiel, mimovládne strany nemajú na čo reagovať," poznamenal Hrabko. Takto podľa neho opozičné aj koaličné strany už dnes predpripravujú svojich voličov na možné budúce zverejnenie časti informácií zo správy, o ktorej zatiaľ takmer nič konkrétne nevedia.
Na margo vyhlásenia ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD), podľa ktorého je Slovensko pripravené podporiť mierový proces na Ukrajine aj tým, že by v prípade potreby hostilo niektoré z predprípravných rokovaní k mierovému samitu, Hrabko povedal, že ako verejná ponuka to má význam. "Je nespochybniteľné, že treba urobiť všetko preto, aby sa utrpenie ľudí na Ukrajine skončilo čo možno najskôr," povedal s tým, že jedna vec je verejná ponuka z našej strany a druhá, či sa reálne niektoré z čiastkových rokovaní na Slovensku uskutoční.