Kiss odmieta, že by sa išli perzekvovať dva konkrétne podniky, myslí si, že vážna drogová činnosť sa nemá zľahčovať. Podobne sa vyjadril aj člen výboru Marián Saloň (Smer-SD), ktorý ocenil nulovú toleranciu drogovej činnosti. "Ak si policajti a finančná správa robili svoju robotu, treba im poďakovať," zdôraznil. Opozícii odkázal, aby neriešili, aké množstvo drogy sa našlo.
Opoziční poslanci spomínali svedectvá účastníkov akcií, ktorí označovali zásah za neprimeraný. Člen výboru Jaroslav Spišiak (PS) dodal, že sa mu nepotvrdilo, že by išlo o plánovanú akciu, ktorá by bola zameraná na "istý typ mládeže".
Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) vyzvala vedenie ministerstva vnútra, aby sa zasadilo o dôsledné preverenie primeranosti postupov polície. "Vyzvali sme štátnu tajomníčku Kurilovskú, aby sa spoločne s ministrom vnútra zasadili za to, aby boli postupy polície preverené. Urobiť tak môže Úrad inšpekčnej služby. Ministerstvo vnútra sa nemôže alibisticky vyhovárať na to, že ľudia nepodali sťažnosti a tak nič preverovať nemusia," uviedla v stanovisku.
Člen výboru Juraj Krúpa (SaS) sa zaujímal, či existuje stratégia štátu voči organizovanej drogovej trestnej činnosti. "Namiesto toho, aby sme sa zameriavali na to, že chceme bojovať proti dílerom a organizovanej drogovej činnosti, uchyľujeme sa k represáliám a buzerovaniu mladistvých po podnikoch, po uliciach," myslí si Krúpa.