Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Dankovi sa to rozpadá: Huliak odchádza z klubu SNS, nie je jediný!

Dankovi sa to rozpadá: Huliak odchádza z klubu SNS, nie je jediný!

Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Traja poslanci Národnej rady (NR) SR okolo predsedu mimoparlamentnej strany Národná koalícia Rudolfa Huliaka odchádzajú z poslaneckého klubu koaličnej SNS.

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Rudolf Huliak odchádza z klubu SNS: Pridávajú sa k nemu aj dvaja kolegovia
    Zdroj: Patrik Pacher / Plus JEDEN DEŇ

    Oznámil to v utorok v parlamente Huliak s tým, že napriek tomu budú naďalej dodržiavať koaličnú zmluvu a podporovať vládu Roberta Fica (Smer-SD).

    Poslanec tento krok odôvodnil tým, že odkedy spolu s kolegami Ivanom Ševčíkom a Pavlom Ľuptákom prezentovali svoju žiadosť o zmenu názvu klubu SNS a väčšie zviditeľnenie ich strany Národná koalícia, začali byť ignorovaní a "absolútne odpojení" od diania v klube. "Absolútne nám bol zamedzovaný akýkoľvek styk s informáciami, totálna ignorancia, zablokovanie prístupu na koaličné rady, ktoré už boli odvtedy dve," vyhlásil Huliak s tým, že preto nemali ani možnosť zapojiť sa do vyjednávania o štátnom rozpočte a predniesť svoje požiadavky.

    Po odchode z klubu SNS sa stanú nezávislými poslancami. "Ale chceme deklarovať, že v plnej miere podporujeme vládu Roberta Fica, budeme hlasovať v rámci koaličnej zmluvy, dodržiavať vládny program a budeme absolútne súčinní, čo sa týka dodržiavania koaličnej zmluvy. Vrátane akceptácie nominanta Hlasu-SD na post predsedu Národnej rady, ktorého už by bolo vhodné zvoliť," konštatoval Huliak.

    Predsedovia ďalších dvoch koaličných strán Smeru-SD a Hlasu-SD Robert Fico a Matúš Šutaj Eštok by mali podľa neho nájsť spôsob, ako komunikovať s predstaviteľmi Národnej koalície. Iba takýmto spôsobom môžu zabezpečovať kontinuitu pri hlasovaní v NR SR a ďalšie kroky na podporu súčasnej vlády. Avizoval tiež, že chcú požiadavky zo svojho programu predkladať v parlamente aj ako poslanecké návrhy.

    Autor: TASR

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace