Výskumníci dúfajú, že materiál v budúcnosti použijú na stavbu mesačnej základne. Vývoj tohto stavebného materiálu je považovaný za významný krok k udržateľným budovám na povrchu Mesiaca. "Tehly z lunárnej pôdy" predstavil Čou Čcheng pôsobiaci v Národnom centre Technologickej inovácie digitálnych stavieb a na Vedecko-technologickej univerzite Chua-čung (HUST) v meste Wu-chan ležiacom v provincii Chu-pej na východe Číny.
Tehly vznikajú spekaním päťzložkového materiálu. Ten sa zahreje na vysokú teplotu, ktorá je však nižšia ako jeho teplota tavenia, a jeho častice sa tak spoja. Spekajú sa tri razy, čo vedcom prináša cenné poznatky, ktoré využijú v budúcnosti pri stavbe na Mesiaci.
Hustota tehiel je rovnaká ako hustota bežných červených alebo betónových tehiel, sú však trojnásobne odolnejšie. Výskumníci vytvorili dva druhy tehiel: jeden v tvare piliera na testovanie mechanických vlastností, druhý v tvare veľkých vločiek na testy tepelných vlastností a účinkov radiácie.
Lunárny povrch je nehostinným a extrémnym prostredím. Mesiac nemá atmosféru, ktorá by ho chránila ako v prípade Zeme. Teploty vo dne stúpajú na 180 stupňov Celzia, v noci klesajú až na mínus 190 stupňov Celzia. Absencia atmosféry zároveň znamená, že povrch Mesiaca je neustále pod paľbou nielen škodlivého žiarenia, ale aj mikrometeoritov, ktoré v zemskej atmosfére zhoria. Povrchom Mesiaca navyše otriasajú časté mesiacotrasenia. Akékoľvek budovy, ktoré na ňom vyrastú, preto musia všetkým týmto extrémom odolať.