Staroveká babylonská tabuľka mátala archeológov celé stáročia. Vzorovaná klinopisná tabuľka bola objavená na Blízkom východe a v roku 1882 ju získalo Britské múzeum. Od jej nálezu sa vedci snažia zistiť, čo môžu znamenať symboly podobné mape, ktoré sú na nej vyryté. Rytiny nazvali Imago Mundi a tvrdia, že zobrazujú pohľad na Mezopotámiu, ktorý pochádza zo 6. storočia pred Kristom.
Odborníci teraz tvrdia, že sú na nej jasné odkazy na biblické príbehy. Zadná strana vraj funguje ako tajný kľúč, ktorý ukazuje cestujúcim trasu, ktorou sa môžu vydať, a uvádza, na čo si majú dávať pozor. V jednej časti sa údajne píše, že každý, kto sa vydá na cestu, musí prejsť „sedem líg, aby videl niečo, čo je hrubé ako parsiktu-loď“. Na základe iných starobabylonských spisov slovo parsiktu pomáha vysvetliť veľkosť plavidla potrebného na prežitie veľkej potopy.
V ďalšom úryvku tabuľky sa objavuje cesta do „Urartu“, po ktorej nasledujú pokyny, ako sa tam dostať. Podľa starovekých mezopotámskych básní sa predpokladá, že Urartu, známe aj ako Ararat, je vrchol hory v Turecku, kde Noe so svojou rodinou pristál s obrovskou archou po ničivej potope.