Zopakovala, že sestry odmietajú akýkoľvek zásah do zákona o odmeňovaní zdravotníckych pracovníkov. Rovnako kritizuje náznaky vlády o možnom vyhlásení núdzového stavu. "Máme skúsenosť z roku 2011, že núdzový stav nefungoval a nijako riešeniu situácie v zdravotníctve nepomohol," podotkla Kavecká.
Deklarovala, že OZ SaPA je ochotné prispieť k návrhom riešení na stabilizáciu sektora. "Máme presne už zadefinované jednotlivé ukazovatele riešenia, nastavenia, presne, ako by to fungovalo, čo by pomohlo, lebo to máme už aj z minulosti overené," ozrejmila predsedníčka združenia.
OZ SaPA podľa Kaveckej podporuje iniciatívu Lekárskeho odborového združenia, rovnako ako všetkých zdravotníkov, ktorí chcú riešiť problémy v zdravotníctve. V tejto súvislosti zdôraznila, že lekárom nejde len o platy. Sestry podľa jej slov zatiaľ nezvažujú podanie hromadných výpovedí, pokračujú však v zbere výpovedí z nadčasov. Zároveň podotkla, že nie je nikoho cieľom ohroziť pacienta.
Vyše 3300 lekárov z nemocníc naprieč Slovenskom už podalo výpovede na znak nespokojnosti so situáciou v zdravotníctve. Lekári zároveň začínajú zvažovať aj výpovede z nadčasovej práce. Poukázali na to, že napriek ich snahe rokovať ich Ministerstvo zdravotníctva SR ignoruje a situáciu podceňuje. V reakcii na to ich minister zdravotníctva pozval na rokovanie budúci týždeň.