Dôležité podľa neho je, že voľby boli demokratické a férové, neboli nijako spochybnené a rozhodli v nich väčšinovým hlasovaním voliči. Demokraticky zvolený prezident má podľa Hrabka po nástupe do funkcie brať do úvahy aj potreby a postoje tých, čo ho nevolili. "Ak to nerobí, tak je zle. Prezident má byť spájajúcou osobnosťou a aj Donald Trump sa o to bude snažiť," odhadol Hrabko.
Časť sľubov z čias predvolebnej kampane podľa neho ostane len v rétorickej rovine a realizovať sa nikdy nebudú, na iné sa nový prezident bude snažiť nadviazať. Nová rovina reálnej politiky sa podľa Hrabka začne budovať po nástupe prezidenta do funkcie. "Ak ste sa pýtali na vzťah k Európe, Donald Trump nie je európsky, ale americký prezident. Jeho povinnosťou je starať sa o to, aby mali lepší život Američania, nie Európania alebo Číňania," poznamenal Hrabko, ktorý očakáva vyššiu orientáciu novozvoleného prezidenta na domáce témy.
Na otázku, prečo väčšina z prieskumov verejnej mienky v USA nedokázala realisticky modelovať priebeh volieb, ktorý viedol k hladkému víťazstvu Donalda Trumpa, Hrabko odpovedal, že agentúry nedokázali držať krok s realitou. "Ja ich nespochybňujem, nech robia prieskumy, aké chcú, ale spoliehať sa na ne nedá. Celá predvolebná klíma bola poznačená očakávaniami, že výsledky budú veľmi tesné," pripomenul Hrabko.
Na margo cesty premiéra Roberta Fica (Smer-SD) do Číny Hrabko povedal, že je treba počkať na oficiálny výstup vládneho kabinetu. "Na budúcu vládu by mal pán minister zahraničných vecí Juraj Blanár predložiť veci súvisiace s cestou do Číny. Potom budeme múdrejší," konštatoval. Zatiaľ sú podľa neho k dispozícii len medializované politické vyjadrenia, ktoré sa líšia v závislosti od toho, či ich povedal koaličný alebo opozičný predstaviteľ. "Treba počkať na reálne výsledky, s ktorými prídu na vládu," podčiarkol Hrabko.