Jednou z možností je podľa hovorcu napríklad poskytnutie objektu na tzv. koncesiu externému subjektu na základe súťaže, ktorý dokáže brať do úvahy nielen ikonickú lokalitu a citlivosť narábania s verejným majetkom s prihliadnutím na jeho pamiatkovú ochranu, ale najmä verejný záujem. Rovnako tiež prípadné zapojenie objektu do širšieho historicko-urbanistického kontextu národnej kultúrnej pamiatky - hradu Devín, ktorý spravuje organizácia Múzeum mesta Bratislavy.
"Vzhľadom na počiatočný stav prípravy plánu revitalizácie zatiaľ hlavné mesto neoslovilo prípadných externých partnerov," poznamenal Bubla s tým, že konkrétny termín obnovy nie je možné v súčasnosti odhadnúť.
Budova bývalej reštaurácie a amfiteátra bola postavená v Devíne po tom, ako mestečko po Mníchovskej dohode z roku 1938 odčlenili od Československa a pripojili administratívne k Rakúsku. Za socializmu ju spravoval podnik Reštaurácie a jedálne. Po roku 1989 ju získalo do správy mestské múzeum, ktoré sa budovu rozhodlo na 99 rokov bezplatne prenajať spoločnosti Seafly so sídlom v Štokholme. Spoločnosť ju bola podľa zmluvy povinná zrekonštruovať.
Mestské zastupiteľstvo Bratislavy však v marci 1991 napadlo platnosť zmluvy, vo veci sa začal dlhoročný súdny spor. Na rokovaní zastupiteľstva hlavného mesta vlani v decembri poslanci schválili návrh na uzatvorenie dohody o urovnaní. Začatie rokovaní o mimosúdnom vyriešení súdneho sporu odporučila hlavnému mestu advokátska kancelária, ktorá ho v spore zastupovala. Odôvodnila to "vysokou pravdepodobnosťou neúspechu v spore."