„Vlakom som sa dostal do poslednej rakúskej dediny pred hranicou so Slovenskom. Tam však chýbala z našej strany lepšia organizácia. Policajti, ktorí ju kontrolovali, povedali, že sa na Slovensko mám dopraviť po vlastnej linke. Nikto ma netestoval, neizoloval a nikto ma nikam neodviezol. Prešiel som peši až do Petržalky a odtiaľ som sa kombinovanou dopravou dostal do Gabčíkova. Myslím si, že už keď som bol ten, kto by mohol iných ohroziť, mali ma ihneď izolovať, nie dovoliť mi, aby som sa voľne pohyboval medzi ľuďmi. Samozrejme, snažil som sa minimalizovať kontakty a čo najrýchlejšie sa dostať do karantény, no predsa len, aj v autobuse či vlaku sa s ľuďmi, chtiac-nechtiac, kontaktujete. Aj preto si myslím, že opatrenia z úvodu pandémie koronavírusu, ešte za bývalej Pellegriniho vlády, sme absolútne nezvládli,“ zaspomínal.
V karanténe ušetril
„Keď sme prišli do Gabčíkova, nemali pripravené izby. Nechali nás 2 - 3 hodiny čakať v chlade. Strávil som tam týždeň. Čo sa týka stravy, až na to, že jedlo bolo v malých porciách, celkom ušlo. K balenej vode som sa prvýkrát dostal až na štvrtý deň. Vyúčtovanie za karanténu mi prišlo zhruba o 2 mesiace a bolo zhruba vo výške 90 eur, čisto za stravu, nie ubytovanie. Tie peniaze by som na jedlo minul tak či tak, či už by som bol v karanténe, alebo doma. A možno som aj trošku ušetril. To, že ich teraz budú vracať, som zachytil, no nestojím o to. Zaplatil som len za jedlo, ktoré som skonzumoval a ktoré niekto musel nakúpiť, pripraviť a niečo stáli aj suroviny. Nech moje peniaze darujú na potreby bezdomovcov,“ podotkol cestovateľ, ktorý prešiel viac ako 100 krajín a v čase pandémie koronavírusu absolvoval neuveriteľných 78 testov na COVID-19 a všetky boli negatívne.
„Dával som si pozor, a to najmä z dôvodu, že som bol v pravidelnom styku s mojou 78-ročnou mamou. Obaja sme obdobie pandémie prežili bez ujmy, ja som bol očkovaný raz, vakcínou Janssen. Čo sa týka testovania, viackrát to bolo s testom a cestovaním ,o držku‘, keďže test niekde platil, ak sa nemýlim 48, inde 72 hodín a keď ste cestovali dlhšie a mali málo času na prestup, mohol to byť problém. Takto ma napríklad pri ceste z EURO 2020 vo futbale, ktoré sa uskutočnilo v roku 2021, vrátili maďarskí colníci späť do Rumunska, keďže mi skončila platnosť testu a bol teda neplatný,“ doplnil.