Poslanci za KDH na výbore navrhovali, aby sa prehodnotila efektívnosť skúmania psychologickej spôsobilosti policajtov v službe. Pomohlo by to podľa nich predísť v čo najväčšej možnej miere policajnej brutalite. "Policajt nie je stroj, je to človek, ktorý znáša obrovskú dávku stresu a negatívnej emócie. Policajná práca je psychicky a fyzicky náročná, lebo policajt dennodenne rieši konflikty, je pod obrovským tlakom, ktoré majú vplyv na jeho psychiku a je prirodzené, že psychický stav sa môže meniť. Preto navrhujeme k všeobecnému psychologickému vyšetreniu, ktoré je ale skôr zamerané na dopravu, vykonávať aj osobnostné psychotesty policajtov," uviedol František Majerský (KDH).
Mikulec pripomenul, že je ťažké predvídať konanie policajta a súhlasí, že ide o individuálne zlyhanie. Za závažnejšie považuje to, že vedľa policajta stál kolega, ktorý je stále v službe. Podľa Mikulca by mala byť vyvodená zodpovednosť aj voči druhému policajtovi.
Policajt mal počas služby 5. novembra spôsobiť mužovi zaistenému pri trestnom čine viacpočetné zranenia, ktorým na druhý deň v nemocnici podľahol. V utorok (12. 11.) ho obvinil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby a hrozí mu trest 12 až 15 rokov odňatia slobody. Ak sa potvrdí, že k úmrtiu došlo v dôsledku neprimeraného zákroku, budú podľa polície vyvodené okamžité dôsledky. Súd už rozhodol, že policajt bude stíhaný väzobne, obvinený podal voči rozhodnutiu sťažnosť.