Tatranský Ľadový dóm vyrástol na Hrebienku z 1 800 ľadových blokov vážiacich dokopy 225 ton. Je umiestnený v kupolovitom stane s priemerom 25 metrov, v ktorom sa udržiava teplota -3 až -10 °C. Na stavbe, ktorej dokončenie zabralo mesiac, sa podieľalo 20 sochárov a rezbárov zo Slovenska, z Čiech, Poľska a Nemecka pod vedením Slováka Adama Bakoša, ktorým pomáhalo ďalších 20 pomocníkov.
„Premiérovo sme ho vybudovali tak, aby bol čo najviac rozložený v priestore a pôsobil na hostí čo najautentickejšie. Zaberá väčšiu plochu a zároveň je na ňom viacero nových prvkov vrátane sedlových striech katedrály,“ prezradil Bakoš s tým, že stavbu venovali návšteve pápeža Jána Pavla II.
Pripomína ho tam portrét vytesaný v ľade, aj stavby, ktoré v jeho živote zohrali mimoriadnu úlohu - Wawelská katedrála, v ktorej bol v roku 1958 vysvätený za biskupa, a Kostol sv. Vojtecha, v ktorom sa dlhé roky modlil počas svojej krakovskej služby. „Podľa mňa je to úžasný nápad, pretože Wawel je pre Poliakov číslo 1. Bol sídlom poľských kráľov, bolo to hlavné mesto Poľska. Celá ľadová stavba bola geniálne naprojektovaná aj zrealizovaná. Je to pre mňa česť, že som sa na tej stavbe mohol podieľať,“ povedal poľský rezbár Janusz Wedzicha. Ľadový dóm bude pre verejnosť otvorený od 15. novembra do 21. apríla 2025.