TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a Reuters. Za návrh, predložený desiatimi nestálymi členmi BR OSN po niekoľkých týždňoch rokovaní a zmien, hlasovalo 14 členov rady. Vzhľadom na veto USA nebol prijatý.
V návrhu sa písalo, že rezolúcia "žiada okamžité, bezpodmienečné a trvalé prímerie, ktoré budú dodržiavať všetky strany, a ďalej opakuje požiadavku na okamžité a bezpodmienečné prímerie všetkých rukojemníkov".
Americký predstaviteľ novinárom pod podmienkou anonymity pred hlasovaním povedal, že USA na rokovaniach opakovane zdôraznili, že môžu podporiť výlučne rezolúciu žiadajúcu prepustenie rukojemníkov v rámci prímeria. Predstaviteľ dodal, že niektorí z desiatich nestálych členov rady mali väčší záujem dosiahnuť veto USA než kompromis, k čomu ich podľa neho nabádali Rusko a Čína.
Viacerí diplomati v BR OSN zasa podľa agentúry DPA v zákulisí v poslednom čase vyjadrovali rastúcu frustráciu nad postojom Washingtonu s tým, že nie je ochotný vyvíjať tlak na izraelskú vládu.
Zástupca americkej veľvyslankyne pri OSN Robert Wood však vyhlásil, že rezolúcia v navrhovanej podobe by bola "nebezpečným signálom pre Hamas, že nemá dôvod vrátiť sa k rokovaciemu stolu".