Spresnila, že cieľom legislatívneho programu novej EK bude dobiehať Spojené štáty a Čínu pri vytváraní nových podnikov, zavádzaní nových technológií a zvyšovaní sebestačnosti a bezpečnosti EÚ.
Opakovane zdôraznila, že jej nový kabinet bude "tím", ktorý pracuje v prospech európskych občanov a bude sa inšpirovať každodennou realitou bežných ľudí. Zároveň to bude tím, ktorý bude pracovať s členskými štátmi a s europarlamentom. Vyzvala eurokomisárov, aby sa častejšie zapájali do prác výborov EP.
"Budeme pracovať na posilnení partnerstva s parlamentom. Môžete sa v tom spoľahnúť na mňa a môžete sa spoľahnúť na Maroša Šefčoviča," povedala. Slovenský eurokomisár okrem obchodnej politiky e ekonomickej bezpečnosti pokračuje s agendou medziinštitucionálnych vzťahov, čiže s kontaktmi medzi EK, EP a Radou EÚ.
Von der Leyenová vyjadrila radosť nad tým, že má "pestrý" tím, keď noví eurokomisári zastupujú všetky členské štáty a viaceré generácie. Spresnila, že sú medzi nimi bývalí premiéri, ministri či primátori, takí, čo riadili veľké podniky alebo pracovali pre mimovládne organizácie, bývalí novinári či biológovia, ľudia z vidieku, zástupcovia veľkomiest, takí, čo prežili vojnu, aj ktorí spoznali prechod svojich krajín ku demokracii.
"Som hrdá, že tento tím je tak pestrý v toľkých možných spôsoboch," uviedla. Radosť vyjadrila aj nad tým, že sa jej podarilo do kolégia presadiť až 11 žien, aby nová eurokomisia bola aj rodovo vyvážená. EK rovnako ako europarlament podľa jej slov nikdy neprestanú bojovať za úplnú rovnoprávnosť žien v Európe.