Za jej schválenie hlasovalo 370 europoslancov, proti bolo 282 a zdržalo sa 36, potrebný bol nadpolovičný počet odovzdaných hlasov. Novú EK by teraz mala oficiálne vymenovať kvalifikovanou väčšinou Európska rada a do funkcie na roky 2024 - 2029 by mala nastúpiť od 1. decembra.
Medzi najväčšie ciele druhej Komisie predsedníčky Ursuly von der Leyenovej patrí posilniť konkurencieschopnosť a obranu Európskej únie. V popredí ostáva aj boj proti klimatickým zmenám.
Funkciu podpredsedov EK budú zastávať: Teresa Riberová (Španielsko) – Výkonná podpredsedníčka pre čistú, spravodlivú a konkurencieschopnú transformáciu; Henna Virkkunenová (Fínsko) - Výkonná podpredsedníčka pre technologickú suverenitu, bezpečnosť a demokraciu; Stéphan Séjourné (Francúzsko) - Výkonný podpredseda pre prosperitu a priemyselnú stratégiu; Roxana Minzatuová (Rumunsko) - Výkonná podpredsedníčka pre ľudí, zručnosti a pripravenosť; Raffaele Fitto (Taliansko) - Výkonný podpredseda pre súdržnosť a reformy a Kaja Kallasová (Estónsko) - Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku.
Zvyšných 20 eurokomisárov navrhla von der Leyenová pre nasledovnú agendu (podľa abecedného zoznamu krajín): Hadja Lahbibová (Belgicko) – Komisárka pre pripravenosť, krízové riadenie a rovnosť; Ekaterina Zacharievová (Bulharsko) – Komisárka pre startupy, výskum a inovácie; Kostas Kadis (Cyprus) – Komisár pre rybolov a oceány; Jozef Síkela (ČR) - Komisár pre medzinárodné partnerstvá a Dan Jrgensen (Dánsko) – Komisár pre energetiku a bývanie.