Dnešné pojednávanie prerušil do 9. decembra, keď by mal rozhodnúť o opätovnom návrhu obhajoby v súvislosti so stanoviskom Najvyššieho súdu SR o uplatňovaní premlčania. Samotný obžalovaný sa dnes na súd ani nedostavil a dal súhlas na konanie v jeho neprítomnosti. Súd pritom už vo veci dávnejšie ukončil dokazovanie a procesné strany začali s prednesom záverečných rečí. Kažimírovi je kladené za vinu, že bývalému šéfovi finančnej správy Františkovi Imreczemu na prelome rokov 2017 až 2018 ako minister financií poskytol úplatok 48-tisíc eur za zabezpečenie nadmerných odpočtov DPH pre viaceré spoločnosti.
„To, čo Najvyšší súd SR prijal, je jednoznačné, nemenné a je tým viazaný akýkoľvek súd v SR,“ povedal obhajca Kažimíra Ondrej Mularčík. Prokurátor Peter Jenčík, naopak, súdu navrhoval, aby pokračovali záverečné reči obhajoby a súd vyniesol aj rozsudok. Poukázal pritom na to, že ešte nebolo zverejnené odôvodnenie zjednocujúceho stanoviska najvyššieho súd k premlčaniu. „Myslím, že je spravodlivé, aby súd rozhodol riadne na hlavnom pojednávaní,“ zdôraznil Jenčík. Advokát Mularčík však kontroval, že v stanovisku je podstatná právna veta, ktorá je jednoznačná. „Zjednocujúce stanovisko odstránilo akúkoľvek pochybnosť o tom, či napríklad táto kauza je, alebo nie je premlčaná,“ skonštatoval Mularčík. Sudca mal preto podľa neho konať bezodkladne a celú vec zastaviť.
Prokurátor Peter Mikuláš vo svojej záverečnej reči v októbri navrhol pre obžalovaného nepodmienečný trest v hornej hranici trestnej sadzby, ktorá je v tomto prípade šesť mesiacov až tri roky väzenia. Trest by si mal podľa neho Kažimír odsedieť v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Tiež mu navrhol uložiť zákaz výkonu verejnej funkcie na dobu aspoň päť rokov. Vina obžalovaného bola totiž podľa prokurátora v priebehu dokazovania jednoznačne preukázaná priamymi aj nepriamymi dôkazmi. Spomenul pritom výpovede kľúčového svedka Imreczeho, ktorý sa k prijatiu úplatku od Kažimíra priznal, aj ďalších bývalých predstaviteľov finančnej správy Lenky Wittenbergerovej a Daniela Čecha. „Bolo zabezpečené aj množstvo listinných dôkazov, aby bola vec zdokumentovaná komplexne a objektíve,“ zdôraznil v októbri prokurátor Mikuláš. Ako ďalej povedal svedok Imrecze, orgánom činným v trestnom konaní vydal aj konkrétnu finančnú čiastku, ktorá bola predmetom úplatku.