Pellegrini uviedol, že umelá inteligencia prinesie pozitíva pre mnohé sektory, akými sú medicína či vzdelávanie. TASR o tom informoval odbor komunikácie Kancelárie prezidenta SR. "Do tohto technologického rozvoja sa chce zapojiť a čerpať z neho výhody aj Slovensko. Európa musí udržať tempo v rozvoji umelej inteligencie, aby dokázala obstáť vo veľkej globálnej konkurencii. Dôležité je vytvárať pre jej rozvoj vhodné prostredie," skonštatoval Pellegrini.
Zdôraznil potrebu chrániť spoločnosť pred rizikami umelej inteligencie vrátane jej zneužitia na šírenie dezinformácií. Spomenul aj potrebu zabezpečiť ochranu súkromia a identít ľudí v online priestore, akú majú v reálnom svete. "V tomto sme pripravení spolupracovať aj s platformami, akou je aj Meta," dodal.
Zástupcovia spoločnosti Meta uviedli, že Európa potrebuje politickú zhodu, ktorá uzná spoločenský prínos spojený so základnými modelmi umelej inteligencie. Deklarovali, že pre transformáciu Európy je potrebná zmena myslenia politických lídrov, aby vytvárali podmienky pre inovácie vrátane prijatia predvídateľného právneho prostredia.