Poslanci mali v piatok podľa stanice Sky News možnosť hlasovať slobodne, respektíve podľa svojho svedomia, a nie podľa straníckej príslušnosti. Vláda deklarovala, že v tejto otázke zostane neutrálna.
Stanica Sky News však informovala, že za návrh sa postavil aj labouristický premiér Keir Starmer či ministerka financií Rachel Reevesová. Proti návrhu, naopak, hlasoval minister zdravotníctva Wes Streeting i ministerka spravodlivosti Shabana Mahmoodová. Obaja varovali, že na zraniteľné osoby môže byť takto vyvíjaný nátlak a celá vec sa môže časom vymknúť spod kontroly.
Medzi ďalšie krajiny, ktoré legalizovali asistovanú samovraždu, patrí Austrália, Belgicko, Kanada a niektoré štáty USA. Viac ako 500 Britov ukončilo svoj život vo Švajčiarsku, kde zákon umožňuje asistovanú samovraždu aj osobám, ktoré tam nemajú trvalý pobyt. Asistovaná samovražda sa líši od eutanázie, ktorá je povolená v Holandsku a Kanade a pri ktorej zdravotníci podávajú za určitých okolností na žiadosť pacienta smrtiacu injekciu.