Na druhej strane je podľa Gašpara správanie poslanca Samuela Migaľa (Hlas-SD), ktorý nepodporil dve novely zákonov z dielne SNS porušením koaličnej zmluvy. Prízvukoval tiež, že Migaľ nepodal oficiálny pozmeňujúci návrh. S odvolaním na jeho informácie pripustil, že v tejto situácii mohlo ísť o konflikt záujmov.
Karas pripomenul, že KDH upozorňovalo na chyby vlády už od začiatku. Obáva sa, že v koalícii vznikne memoránd viac. Stav, aký je momentálne vo vládnej koalícii sa podľa neho dlhodobo udržať nedá. Vylúčil aj to, že by išlo KDH podporovať vládu, pretože nesúhlasí s tým, kam Slovensko ekonomicky smeruje.
V súvislosti s blížiacim sa hlasovaním o štátnom rozpočte na budúci rok Gašpar ozrejmil, že konsolidačné opatrenia sa dotknú každého, ale nie rovnako. Rovnako nevidí ani dôvod spojiť hlasovanie o štátnom rozpočte s hlasovaním o vyslovení dôvery vláde. Myslí si aj to, že štátny rozpočet schvália.
Štátny rozpočet je podľa Karasa nastavený nekompetentne, pretože všetka "ťažoba" konsolidácie sa prenáša na ľudí. Upozornil aj na to, že konsolidácia sa bude týkať aj ďalšieho volebného obdobia.
Čo sa týka hlasovania o vyslovení nedôvere ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD) Gašpar potvrdil, že mali snahu schôdzu absolvovať, avšak podľa neho majú na pláne dôležitejšie schvaľovania zákonov. Rovnako pripomenul, že v danej veci nenašli konsenzus na skrátenie rozpravy na 12 hodín. Na obhajobu ministra vnútra Gašpar uviedol, že situácia v polícii nebola nikdy ideálna.