"Najstarším dokumentom prezentovaným na výstave je účtovná kniha mesta Trnava, v ktorej sa nachádza záznam o vyplatení 15 zlatých za prácu na mestských hodinách zámočníkovi Jakubovi (20. 8. 1556) i záznam o vyplatení 12 zlatých Jánovi Budínskemu za plechy na pokrytie hodinovej veže nad mestskou radnicou (19. 3. 1557)," priblížila Ragačová.
Bizarný kalendár španielskych basketbalistov
Vystavené budú najrôznejšie typy kalendárov zo zbierky uloženej v trnavskom štátnom archíve. Návštevníci výstavy sa okrem iného dozvedia viac o rímskom, juliánskom či gregoriánskom kalendári. Nebudú chýbať informácie o hodinárskych majstroch či o hodinovom stroji na mestskej veži v Trnave.
Súčasťou výstavy je napríklad aj reklama budapeštianskeho hodinára z roku 1888 i chronogram "Na večnú pamäť" zostavený trnavským profesorom rétoriky Františkom Bakym na oslavu umiestnenia sochy Panny Márie na mestskej veži v Trnave v roku 1791.
Časť výstavy je venovaná aj samotným exponátom hodín pochádzajúcich zo zbierok viacerých súkromných zberateľov. Osobitná časť výstavy je venovaná pomôckam na meranie času pre nevidiacich a slabozrakých, keďže v roku 2025 bude 200. výročie vzniku Braillovho písma. Výstava potrvá do 30. septembra 2025.