Koniec režimu al-Asada privítal aj britský premiér Keir Starmer, pričom vyzval na mier a ochranu civilistov. „Sýrsky ľud príliš dlho trpel pod al-Asadovým barbarským režimom a my vítame jeho odchod,“ uviedol. „Vyzývame všetky strany, aby chránili civilistov a menšiny a zabezpečili, aby sa v najbližších hodinách a dňoch mohla k najzraniteľnejším dostať nevyhnutná pomoc,“ dodal.
Turecký minister zahraničia Hakan Fidan v nedeľu povedal, že Sýria sa dostala do bodu, kde „Sýrčania budú tvoriť budúcnosť ich krajiny“ a vyzval medzinárodnú komunitu, aby Sýrčanov podporila. „Nová vláda musí byť ustanovená riadnym spôsobom. Zásada inkluzívnosti nesmie byť nikdy ohrozená. Nikdy nesmie existovať túžba po pomste. Je čas zjednotiť sa a obnoviť krajinu,“ povedal novinárom na stretnutí v Katare, ktoré hostí osem krajín so záujmom v Sýrii.
Irak však vyzval na „nezasahovanie do vnútorných záležitostí Sýrie“ a povedal, že nebude akceptovať zahraničné zasahovanie v krajine. Bagdad „potvrdzuje, že je potrebné rešpektovať slobodnú vôľu všetkých Sýrčanov, a zdôrazňuje, že bezpečnosť Sýrie, jej územná celistvosť a nezávislosť sú mimoriadne dôležité nielen pre Irak, ale aj pre stabilitu a bezpečnosť celého regiónu,“ uviedol v nedeľu hovorca irackej vlády.