V podobnom duchu sa nieslo aj vyhlásenie ministerstva zahraničia v Iráne, ktorý je podporovateľ režimu zvrhnutého sýrskeho prezidenta. Podľa vyhlásenia by Sýrčania mali rozhodnúť o budúcnosti svojej krajiny „bez deštruktívnej, nátlakovej zahraničnej intervencie“.
Aj na Ďalekom východe sledujú dianie v Sýrii. Čínske ministerstvo zahraničia vo vyhlásení uviedlo, že situáciu v krajine monitorujú a dúfajú v čo najskorší návrat stability.
Baššár al-Asad vládol v Sýrii od roku 2000, kedy zomrel jeho otec a vodca krajiny Háfiz al-Asad. Z 24 rokov jeho vlády bol na čele Sýrie takmer 14 rokov počas občianskej vojny. K nedeľňajšiemu pádu jeho režimu viedla ani nie dvojtýždňová ofenzíva opozičných povstaleckých skupín. Zatiaľ čo povstalci bleskovo postupovali, on bol vo veľkej miere bol odkázaný na seba, keďže sú jeho spojenci, najmä Rusko, Irán a Hizballáh, zaneprázdnení vlastnými konfliktmi. Povstalcov vedie islamistická skupina Haját Tahrír aš-Šám považovaná za teroristickú organizáciu. Aj pre to je otázka budúcnosti krajiny neistá.