Generálny riaditeľ vysvetlil, že za koncom ikonickej Makyty stojí silný pokles objednávok a sústavný rast osobných nákladov. "To znamená miezd, energií, daní a poplatkov, ale najmä silný pokles objednávok luxusného tovaru. My už sme tak drahí, že na Slovensko nemôžeme dodávať," skonštatoval Vidoman a dodal, že za pád Makyty môže aj lacný tovar z Číny, ktorý zaplavil slovenský trh.
"Toto bolo dlhodobé a chavalabohu sa nám podarilo až do tejto chvíle udržať výrobu. Vydržali sme dlho, ale už to má svoje hranice a bolo sa treba rozhodnúť, tak som sa rozhodol," uzavrel. Vidoman ešte dodal, že všetci zamestnanci dostanú všetky zákonné náležitosti, vrátane odstupného, ktoré bude závisieť od počtu odpracovaných rokov.
Makyta má však na Slovensku dlhú históriu až neuveriteľných 85 rokov. Okresný úrad v Žiline 2. apríla 1939 povolil činnosť a zároveň vydal živnostenský list firmy Prvá slovenská továreň odevov, ktorá začala výrobu v Žiline so 150 zamestnancami.
Už v roku 1941 zamestnávala firma 300 ľudí a mala vlastnú obchodnú sieť 9 predajní. To sa však rýchlo zmenilo a o štyri roky neskôr už mala 120 predajní. Firma sa tak začala obzerať po väčších priestoroch až napokon v roku 1944 odštartoval svoju činnosť veľmi moderný a rozsiahly odevný závod v Púchove. Rok na to bol závod odčlenený a v Púchove vznikol samostatný podnik Makyta, odevné závody. Zmena nastala po roku 1994, kedy sa Makyta transformovala na akciovú spoločnosť a stala sa najväčším výrobcom dámskeho vrchného ošatenia na Slovensku.