"Snáď nikto nechce tvrdiť, že niekto externý z poslancov zmanipuloval lístky. Celé, čo sa tu dialo, je v podstate viktimizácia obete. Namiesto toho, aby sme povedali, že poďme to prerátať, lebo nemáme čo tajiť, tak sme boli napádaní, že čo vymýšľame, že sme demagogický klub," povedal Lörinc, podľa ktorého došlo pri požiadavke na kontrolu hlasov k obštrukciám. S Karaffom sa zhodli, že ak došlo k úprave jedného hlasovacieho lístka, mohlo sa tak stať aj pri ďalších. Väčšina poslancov však tajné hlasovanie nepovažovala za zmätočné.
Podľa Karaffu zároveň došlo ku kupovaniu hlasov. "Toto je politický obchod. Za hlasovanie si v podstate porozdeľovali funkcie, ktoré sú platené," uviedol v súvislosti s hlasovaním o zvyšovaní poplatkov a personálnymi zmenami v dozorných radách mestských podnikov, čo bolo rovnako jedným z bodov stredajšieho rokovania. O politickej korupcii hovoril aj Lörinc. Odvolávanie z funkcií hlavne nominantov Košického klubu podľa neho nemá s demokraciou nič spoločné.
"Je v kompetencii poslancov MsZ, aby hodnotili prácu svojich kolegov v rôznych komisiách, dozorných radách a predstavenstvách, a na základe ich výsledkov navrhovali ich zvolenie alebo odvolávanie. Odmietame akékoľvek špekulácie o kupovaní hlasov a takéto útoky opozície považujeme za nezmyselné politikárčenie a upútavanie mediálnej pozornosti," tlmočilo pre TASR stanovisko primátora komunikačné oddelenia mesta.