Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.12.2024 06:00 | Správy | Domáce správy
Foto

Najväčší žiaľ Slovenky Ivety: Zomrel jej synček († 2), ktorému odmietli poslať sanitku! Namiesto Mikuláša prišla smrť

Prečo mu nepomohli?! Bratislavčanka Iveta Kobanová (32) a jej muž Ivan Bateesa Muliika (41), ktorí žijú v Londýne, prišli o milovaného synčeka Jacoba († 2).

Od tragického okamihu nevedia nájsť dobré slovo na anglický záchranný systém a lekárov v nemocnici, kde došlo k jeho ošetreniu. Zatiaľ čo sa Jacob trápil, mal horúčky a kŕče a jeho rodičia prežívali obrovský strach o jeho život, operátori zdravotného záchranného systému dvakrát odmietli poslať dieťaťu sanitku. Rodičia ho museli do nemocnice previezť taxíkom, no ani tam sa mu ihneď nedostalo bezodkladnej zdravotnej starostlivosti. Milovaný synček napokon zomrel - presne na Mikuláša.   

Otvoriť galériu

Iveta sa dodnes nevie spamätať z toho, čo zažila. V čase nášho rozhovoru sa akurát chystala navštíviť pohrebnú službu a miestnu farárku pre synčeka, ktorého odprevadia na večnosť 6. januára v Londýne. „Muž sa tu narodil, hoci má africký pôvod, a ja som sa sem prisťahovala približne pred 14 rokmi. Žijem tu prakticky celý svoj profesijný život,“ vraví na úvod Iveta, ktorá je zdravotníčkou. O to viac ju mrzí, ako sa niektorí ľudia v systéme zachovali k jej synovi.

Boj o sanitku

„Syn mal, ako sa u detí hovorí, soplík, respektíve, ak chceme, chrípku. Trvalo to zhruba týždeň,“ opisuje užialená mama s tým, že to riešili podaním liekov na zníženie teploty. 3. decembra sa však začal jeho stav zhoršovať, a tak sa deň nato vybrali k lekárke na kliniku, kde Iveta pracuje.

„Vyšetrenie bolo také klasické, ako to u pediatra býva. Povedala, že má obe uši červené a na základe vyšetrenia fonendoskopom dodala, že má pravdepodobne zápal priedušiek. Predpísala mu antibiotiká - amoxicilín,“ spomína. Chlapcovi však doma stúpli horúčky až na 39,5 °C, a tak volala sanitku, respektíve linku 999.

Viac sa dočítate na druhej strane 

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: jb, Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Annie Knight,
Modelka pred dospelých sa ZASNÚBILA, ale... Pred svadbou sa chystá urobiť niečo poriadne pikantné
Ukrajinskí tankisti na ceste smerom k svojim pozíciám pri Bachmute.
Straty na dennom poriadku: Rusi pricházdajú o veľké prachy! Čísla sa vyšplhali poriadne vysoko
Ilustračné foto.
OBROVSKÁ rodinná tragédia u susedov: Muž ZASTRELIL svokru († 71) i vlastnú dcérku († 5)!
Príčina jeho smrti ostáva pre teraz záhadou.
Inštruktor († 45) jogy išiel na rande naslepo, zrazu ZMIZOL: Hrozivý objav po mesiaci!
Na snímke "ohnivý kruh" počas prstencového zatmenia Slnka v argentínskom meste Puerto San Julián v stredu 2. októbra 2024.
ZATMENIE Slnka bolo jedno veľké SKLAMANIE! Niečo podobné svet zažije až o 50 rokov
Putinova limuzína sa ocitla v plameňoch.
Foto
Šokujúce zábery z Moskvy: Putinova limuzína VYBUCHLA priamo na ulici! VIDEO
Pápežov zdravotný stav je momentálne stabilný.
Pápež František skoro zomrel: Pred týždňom ledva zdvihol ruku a dnes... ZÁZRAK?
Ktoré príznaky by ste nemali ignorovať?
Tichý zabijak NÁDOR na mozgu: Ak pociťujete dlhodobo týchto 7 PRÍZNAKOV, volajte doktorovi!
Dym stúpa pri explózii po izraelskom leteckom útoku na pásmo Gazy, čo je viditeľné z juhu Izraela 2. decembra 2023.
Prelievanie KRVI v Pásme Gazy: MŔTVI sa rátajú na desaťtisíce! IZRAEL má jasné ciele
Michael Schumacher mal v roku 2013 nehodu na lyžiach, ktorá ho pripútala na lôžko.
Bolestivé NOVINKY o Schumacherovi: Je to veľmi ZLÉ! Už nie je schopný ani...
(ilustračné foto)
V TOMTO štáte zakázali LGBTQ+ vlajky na vládnych budovách a školách: Za porušenie hrozia pokuty
Polícia našla zdemolované auto mimo cesty
Foto
Policajnú hliadku zastavil muž na ceste: Zdemolované auto ležalo mimo cesty a v ňom... Uf!