Zrážka lodí v Indii! Z vraku zachránili už viac ako 100 ľudí: Nie všetci mali šťastie
18. 12. 2024, 20:15

Zdroj: TASR/AP
Najmenej 13 ľudí zahynulo v stredu po tom, ako posádka indického vojenského plavidla stratila kontrolu nad riadením a narazila do osobného trajektu. Havária sa udiala pri pobreží mesta Bombaj na západe Indie. O incidente informovalo indické námorníctvo, píše TASR podľa agentúry AFP.
"Dnes popoludní stratilo plavidlo indického námorníctva kontrolu počas testovania motorov v bombajskom prístave," uviedol na sociálnej sieti X hovorca indických námorných síl. Nehodu podľa neho spôsobilo zlyhanie motora. Následne sa "loď zrazila s osobným trajektom, ktorý sa vzápätí prevrátil. Doposiaľ bolo hlásených 13 obetí na životoch," uvádza námorníctvo.
Na videách, ktoré zverejnili indické médiá a ktoré zrejme natočili niektorí z cestujúcich na preplnenom trajekte, je vidieť, ako otvorený rýchly čln pláva po vode, prudko sa otočí a narazí do trajektu.
Zasiahnutý civilný trajekt smeroval z vôd v okolí Brány Indie – pamiatky z koloniálnej éry, ktorá sa považuje za symbol Bombaja – na ostrov Elefanta, známy svojimi skalnými rytinami.
Po incidente okamžite spustili záchrannú operáciu, na ktorej sa zúčastnilo 15 plavidiel a štyri vrtuľníky. Zachrániť sa doteraz podarilo viac ako 100 osôb.
Nehoda autobusu a auta pri obci Dežerice. VIDEO:

Zdroj: NČ / ms
Autor: TASR