Samotnú skutočnosť, že koalícii v parlamente neprešli niektoré jej legislatívne návrhy, Hrabko za problém nepokladá. "Nemalo by byť automatické, že to, čo sa dohodne na koaličnej rade, koaliční poslanci vždy schvália," upozornil. V parlamente sa podľa neho má o návrhoch legislatívy reálne rokovať a návrh, ktorému neverí väčšina z prítomných poslancov, by podľa neho prejsť nemal, hoci si to vyžaduje dohoda z koaličnej rady.
"V parlamente by sa mala viesť diskusia, ktorá vedie ku skvalitneniu návrhov zákonov, s ktorými prichádza vláda, a tá by sa zasa mala neustále uchádzať o dôveru poslancov," povedal Hrabko. Dodal, že na Slovensku sme zvyknutí, že parlament automaticky schváli legislatívu dohodnutú na koaličnej rade, ale v demokracii by to takto fungovať nemalo.
Slovensko je podľa neho v zlom stave, na čom sa však podpísala aj neschopnosť opozície vytvoriť životaschopnú programovú alternatívu k vládam Smeru-SD. "Máme čerstvú skúsenosť z roku 2020, keď opozičné strany ukázali schopnosť vyhrať voľby, ale neschopnosť vládnuť. Roky 2020-2023 patria k tým, slušne povedané, najnepríjemnejším, aké sme kedy na Slovensku zažili," uviedol Hrabko.
Aj dnes sa podľa neho opozičné strany sústreďujú najmä na kritiku vlády Roberta Fica (Smer-SD), ale konkurenčné programové riešenia ponúkajú minimálne.