"Súhlasím s tým, že niektoré veci by mali byť komunikované možno za zatvorenými dverami a pokiaľ sa dospeje k výsledku, potom by sa mala informovať verejnosť," opísal vzťahy v koalícii. Nie je zástancom odkazov o pozíciách cez médiá, pretože to škodí obrazu politiky pred očami občanov.
Žiga zároveň zdôraznil, že v roku 2024 prešlo 97 až 98 percent návrhov zákonov, ktoré boli dohodnuté na koaličnej rade a niektoré podporila aj opozícia. "Nemám pocit, že by toto malo byť nejaké ohrozenie stability, pretože keď sa vydiskutujú všetky vládne alebo poslanecké návrhy, ktoré prichádzajú na program Národnej rady, sú väčšinou schválené," povedal.
Bude podľa neho potrebné, aby šéf SNS Andrej Danko diskutoval s odídencami z jeho klubu okolo poslanca Rudolfa Huliaka (nezaradený), aby sa "poupratovali" vzťahy v rámci SNS. "Skupina poslancov okolo Huliaka sa posledné obdobie neprezentovala v parlamente, hoci tu sedela a vtedy sa vládna koalícia dostala na 76-ku," uviedol s tým, že následne akékoľvek zaváhanie poslanca znamenalo, že parlament nebol uznášaniaschopný alebo zákony prechádzali s menším počtom hlasov.
Žiga pripomenul, že ani skupina poslancov okolo Huliaka, ani skupina okolo poslanca Hlasu-SD Samuela Migaľa nehovorí, že ide hlasovať za pád vlády alebo ju chce povaliť. "A zároveň to nejakým spôsobom zužujú, že v prípade, že nebudú vypočutí, budú sa úzko špecializovať len na podporu programového vyhlásenia vlády a vládneho programu, čiže necítim ohrozenie vládnej väčšiny tým, že by sme mali zásadný rozpor v tom, ako vnímame hlavný prúd vládnej politiky," uzavrel.