Cieľom je posilniť rodičovskú kontrolu, informovať ľudí o tejto téme a prinútiť sociálne siete niesť zodpovednosť. TASR o tom píše na základe správ agentúr AFP a Reuters.
"Práve v tejto chvíli prebieha obrovský experiment na mozgoch našich detí... to musíme zastaviť," povedal Mitsotakis. Zdôraznil, že ochrana blaha detí je spoločenskou nevyhnutnosťou a že skutočná výzva do budúcnosti je navrhnúť aplikácie s ohľadom na deti a dospievajúcich.
Podľa neho si sociálne siete "už zarobili veľa peňazí (a) nepotrebujú zarábať na deťoch a tínedžeroch", pričom sú nebezpečné pre ich mentálne zdravie. Toto tvrdenie potvrdili aj viacerí úradníci na slávnostnom spustení kampane v Aténach s tým, že najmenej jeden z desiatich gréckych tínedžerov má problém so závislosťou od internetu.
Súčasťou opatrení je nová webová stránka, kde rodičia nájdu rady na inštaláciu ochranných zabezpečení v prehliadačoch v telefónoch detí. Začiatkom apríla Grécko tiež zavedie aplikáciu na overovanie veku a spustí denné limity internetového prehliadania na konkrétnom zariadení.