Približne len o 15 minút neskôr sa novoročné oslavy začali aj na Chathamských ostrovoch patriacich k Novému Zélandu. O 12.00 SEČ privítali nový rok aj obyvatelia samotného Nového Zélandu i ostrovných štátov Samoa a Tonga.
Na Novom Zélande je tradičným centrom novoročných osláv a ohňostroja najväčšie mesto Auckland, predovšetkým jeho 328 metrov vysoká televízna a vyhliadková veža Sky Tower. Z 55., 61. a 65. poschodia veže odpálili dovedna 500 kilogramov pyrotechniky. Veľkolepý ohňostroj podľa tamojších úradov pripravovali pol roka.
Ohňostroje prichystali aj na moste Harbour Brigde v Aucklande a v hlavnom meste Wellington. Veľké novoročné oslavy s ohňostrojmi chystajú aj vo väčších austrálskych mestách Melbourne, Brisbane a Adelaide. Austrália má viacero časových pásem, najsledovanejšie oslavy bývajú v Sydney, kde majú Nový rok desať hodín pred Slovenskom.
Posledným štátom, ktorý rok 2025 privíta – 12 hodín po Slovensku – bude Americká Samoa, ktorá sa nachádza len 220 kilometrov východne od Samoy na druhej strane dátumovej hranice.