TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA. V Pekingu sa oslavy konali o 17.30 h SEČ v bývalej oceliarni na západnom okraji mesta, zatiaľ čo v Šanghaji sa zhromaždili davy ľudí predovšetkým pozdĺž mestskej promenády. V Hongkongu sa silvestrovské oslavy uskutočnili nad prístavom Victoria. Taiwan zorganizoval šesťminútový ohňostroj nad 509-metrov budovou Tapei 101 pre tisíce ľudí. Po prvý raz bola jeho súčasťou aj svetelná šou.
Čína neoslavuje nový rok rovnako ako zvyšok sveta, keďže v krajine je oveľa dôležitejší Čínsky nový rok, ktorý pripadne na 29. januára 2025. Novozélandský Auckland privítal nový rok ako prvé veľkomesto o 12.00 h SEČ. Ohňostroje sprevádzala svetelná šou a soundtrack "polnočný moment" zostavený zo siedmich piesní.
O dve hodiny neskôr (14.00 h SEČ) spustili oslavy nového roka v austrálskom Sydney svetoznámym ohňostrojom nad mestským prístavom, ktorý sledovali milióny ľudí doma i v zahraničí. Novoročné oslavy sa uskutočnili aj v iných austrálskych mestách ako Melbourne, Brisbane či Adelaide.