Medzi výzvy začínajúceho roka zaradila Bačinská prípravu Múzea národného obrodenia v Bratislave. To by malo vzniknúť namiesto pôvodne plánovaného Múzea slovenského vysťahovalectva, predmetnú zmenu na jeseň minulého roka schválila vláda. Múzeum národného obrodenia by malo fungovať ako samostatné múzeum v rámci organizačnej štruktúry Slovenského národného múzea. Na jeho vybudovanie a fungovanie by do roku 2028 mala smerovať suma 10,2 milióna eur. Na jeho ďalšie fungovanie do roku 2032 by mali ísť ďalšie štyri milióny eur.
Medzi ďalšie výzvy pre rok 2025 radí MK SR aj príprava projektu Centra tradičnej ľudovej kultúry v spolupráci so SĽUK-om, prípravu nového celoštátneho softvéru pre knižnice či plánovanú obnovu Múzea Ľudovíta Štúra v Modre. Podporovať chce aj digitalizáciu hmotného kultúrneho dedičstva či prezentáciu slovenskej kultúry v zahraničí. Na druhom spomenutom cieli plánuje spolupracovať s kultúrnymi inštitútmi a veľvyslanectvami SR v zahraničí, ale aj zahraničnými zastupiteľskými úradmi na Slovensku. V pláne je aj príprava obnovy národných kultúrnych pamiatok patriacich štátu z eurofondov v rámci Programu Slovensko.
Medzi výzvami tohto roka uviedla Bačinská aj program Kultúra pre školy. Ide o prioritný projekt rezortu kultúry, ktorého cieľom je sprostredkovať žiactvu základných a stredných škôl kontakt s umením, múzeami, galériami či knižnicami. Na projekte by mali participovať príspevkové a rozpočtové organizácie rezortu kultúry. Žiaci by mali mať zvýhodnené vstupné, prípadne by za vstup nemali platiť vôbec.