Reklama

Správcovia TANAP-u hromžia nad nevychovanými turistami: Hrozné, čo si v národnom parku dovoľujú robiť!

Správcovia TANAP-u hromžia nad nevychovanými turistami: Hrozné, čo si v národnom parku dovoľujú robiť!

Zdroj: tasr

Reklama

Správa Tatranského národného parku (TANAP) eviduje poškodzovanie takzvaných turistických informačných miest (TIM). Na sociálnej sieti upozornila, že na typických drevených stĺpoch s červenými strieškami, na ktorých sú umiestnené značky a ďalšie užitočné informácie, často nachádzajú nežiaduce nálepky a rôzne nápisy.

"Nedisciplinovaní návštevníci majú niekedy potrebu zanechať po sebe v horách stopu v tejto podobe. V tomto prípade ide však o poškodzovanie cudzieho majetku. Kolegovia nálepky a nevhodné nápisy z TIM odstraňujú, aby informácie boli dobre viditeľné a čitateľné," uviedla Správa TANAP-u.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    tatranské plesá / Vysoké Tatry / pleso /
    Zdroj: NČ / ms

    Správca infraštruktúry monitoruje stav chodníkov počas celého roka. V zimných mesiacoch najmä vietor, ale aj ťažký sneh či prirodzené starnutie a vyschýnanie stromov spôsobujú, že padnuté stromy občas zatarasia turistické chodníky, a návštevníci by s tým mali rátať. "Kolegovia zo strediska starostlivosti o turistickú infraštruktúru aj v zimných mesiacoch vyrážajú do terénu a prerezávajú padnuté stromy, aby boli úseky, ktoré nepodliehajú uzávere, opäť bezpečne priechodné," dodáva Správa TANAP-u.

    Autor: TASR

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace