TASR informuje podľa agentúry AFP. Des Carsová je prvou ženou na poste riaditeľa najnavštevovanejšieho múzea na svete. Svoje obavy opísala v liste francúzskej ministerke kultúry Rachide Datiovej ešte začiatkom tohto mesiaca. Niektoré z priestorov múzea sú podľa nej "vo veľmi chabom stave". V niektorých častiach presakuje voda a sú tam extrémne výkyvy teploty, čo ohrozuje zachovanie diel, dodala. List zverejnili vo štvrtok noviny Le Parisien.
Napriek rozpočtovým problémom vlády a zatvoreniu múzea Pompidou kvôli renovácii des Carsová zdôraznila, že Louvre si vyžaduje prestavbu, ktorá by bola pravdepodobne nákladná a technicky komplikovaná.
Len v priebehu minulého roka navštívilo toto múzeum dovedna 8,7 milióna ľudí, čo je približne dvojnásobok plánovanej kapacity.
Riaditeľka Louvru zároveň vyjadrila obavy v súvislosti s kvalitou zážitku návštevníkov. Vysoká návštevnosť totiž jeho historickej budove spôsobuje doslova "fyzickú záťaž", navyše "stravovacie možnosti a sociálne zariadenia sú čo do objemu nedostatočné, hlboko pod úrovňou medzinárodných štandardov", napísala des Carsová.