Brutálne ÚTOKY na študentov bejzbalovými pálkami! Útočníci vybehli z budovy vládnucej strany
28. 1. 2025, 11:17

Zdroj: TASR/AP
Štyria muži vyzbrojení bejzbalovými pálkami, ktorí vyšli z budovy vládnucej Srbskej pokrokovej strany (SNS) v Novom Sade, zaútočili v utorok nadránom na skupinky študentov, pričom vážne zranili jedno dievča. Niekoľko ďalších študentov utrpelo ľahké zranenia.
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR/AP
Galéria k článku
Na svojom webe o tom v utorok informovala rozhlasová stanica N1, píše TASR. K útoku došlo, keď študent a študentka lekárskej fakulty v Novom Sade lepili na smetný kôš pred areálom SNS nálepky, ktoré vyzývali na účasť na proteste zvolanom na 1. februára v Novom Sade. Z budovy SNS vzápätí vyšli dvaja neznámi muži s nakrátko ostrihanými vlasmi, ktorí mladíka napadli.
Dievčina incident nahrávala na mobil, ktorý jej však útočníci vytrhli a nahrávku vymazali.
Dvojici medikov sa podarilo vyslobodiť a utiecť, ale útočníci ich začali prenasledovať - najskôr pešo a potom autom, ktorým ich takmer zrazili.

Zdroj: NČ / ms
Tí istí dvaja muži spolu s ďalšími dvoma osobami s bejzbalovými palicami zaútočili aj na ďalšiu skupinu študentov neďaleko základnej školy. Jedna študentka pri útoku utrpela vážne zranenia. Ostatným študentom, ktorí vyviazli s ľahkými zraneniami, sa podarilo utiecť.
Strana
1/2