Teraz si však neodpustil kritiku, ktorú vychrlil na 80. výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz, kam nepozvali Rusko, ktorému by sme podľa neho mali byť vďační. Zabudol však zrejme na to, že ho z rodnej krajiny pred rokmi vyhnal práve komunistický režim, ktorý tu Rusi v minulosti nastolili a ktorý on otvorene hanil.
Grigorov má na svojom konte mnoho nezabudnuteľných hitov ako Edo, Žuvačka za uchom, Nohy, Monika, Modlitba lásky, Pocta Majakovskému, Ona je madona či Bol raz jeden žiak. Na verejnosti sa už veľmi neukazuje a ako sa zdá, uprednostňuje skôr pohodu doma v súkromí a bez ovácií. Teraz sa však rozohnil a po dlhom čase sa ozval fanúšikom na sociálnej sieti, ospevujúc ruských predstaviteľov.
„Dnes je 27. január. Presne v tento deň v roku 1945 oslobodila sovietska armáda koncentračný tábor Auschwitz. Tým sa skončila éra vyvražďovania civilného obyvateľstva. Dnešný deň by si zaslúžil dôstojný memoriál. Memoriál sa síce konal, ale bez Rusov. Nepozvali práve tých, vďaka ktorým sa hrôzy tohto tábora skončili. Naopak, Nemci a Ukrajinci, ktorí sa na vyvražďovaní ľudí v Auschwitzi priamo podieľali, boli na memoriál pozvaní,“ napísal na začiatku svojho statusu hudobník.
Hanbí za sa Európsku úniu
Ten sa dokonca zahral na uvedomelého a vyjadril Rusku svoju vďačnosť. „Keď už naša EÚ nevie, čo je slušnosť a vďačnosť, chcem aspoň za seba ako za občana poďakovať Rusom za to, že obetovali svoje životy, aby zachránili svet pred apokalypsou fašizmu. Hanbím sa za postoj EÚ,“ napísal spevák. Nezostalo to bez odozvy.
Politológ Eduard Chmelár mu zatlieskal so slovami: „Robo, ty si kráľ!“ Mnohým sa však nad jeho slovami pozastavuje rozum a nechápu, čo sa deje. Hlavne historici a tí, ktorí dnes žijú na vojnou sužovanej Ukrajine, ktorú napadlo práve Rusko, by s ním výsostne nesúhlasili.
Grigorov však na otázky ohľadom témy, že ho v minulosti obmedzovali v tvorbe, nereagoval a odpísal len na časť toho, čo sme sa pýtali. „Je čudné a aj riadne neslušné, nepozvať národ, ktorý Auschwitz oslobodil. Povedal som, že sa hanbím za tento postoj EÚ. Čo príde ako ďalšie? Zákaz Dostojevského a Tichonova? Postoj EÚ už začína hraničiť s hlúposťou.“
Pokračovanie článku na ďalšej strane >>>