Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
31.01.2025 22:40 | Správy | Zahraničné správy

Európska komisia odhalila nedostatky: Medzinárodná policajná spolupráca v 18 krajinách má problémy

Európska komisia obvinila 18 krajín Európskej únie z nedostatočnej cezhraničnej výmeny informácií medzi policajnými orgánmi. EK preto v piatok uviedla, že podnikne právne kroky, keďže tieto krajiny porušujú príslušnú smernicu EÚ, píše TASR podľa správy agentúry DPA.

Podľa smernice sú krajiny povinné zriadiť kontaktné miesto určené na výmenu informácií. Okrem toho by policajti v jednom členskom štáte mali mať rovnaký prístup k dostupným informáciám ako ich kolegovia v inom členskom štáte. Podľa Komisie sa týmto spôsobom zlepší boj proti cezhraničnej trestnej činnosti v EÚ.

Krajiny, ktorých sa táto záležitosť týka, majú dvojmesačnú lehotu na to, aby na vzniknutý problém reagovali. Pokiaľ však nebudú informovať Komisiu o implementácii smernice včas, úrad môže postúpiť v konaní. Následkom môže byť žaloba na Súdnom dvore EÚ a finančná pokuta. Slovensko medzi upozornených 18 členských štátov nepatrí.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Desivá nehoda na R1: Zrazili sa ŠTYRI autá, jedno začalo HORIEŤ
Vodná nádrž Hriňová
Váš Tip
Hriňovská priehrada oslavuje 60 rokov od spustenia do prevádzky: Toto ste o vodnej nádrži pod Poľanou nevedeli!
Horskí záchranári v noci pomáhali dvojici poľských horolezcov.
Foto
Dvoch mužov zhltli Vysoké Tatry: To najhoršie nastalo, keď nadišla noc...
Stanova láska Simona mala celý deň povinnosti s Let’s Dance. Našli si na seba čas?
Foto
Bleskové manévre kvôli frajerke! Náhly prílet futbalistu Lobotku na Slovensko: Najprv dcéra, potom…
Hokejisti Spišskej Novej Vsi prvýkrát vyhrali Pohár Dušana Pašeka.
Foto
Hokejisti Spišskej oslavujú historický úspech: Žiadne prémie, ale výlet do Tatier
(ilustračné foto)
Na Slovensko mieri JAR: Prichádza výrazné OTEPLENIE, no s jedným veľkým otáznikom
police car with switched on emergency lights
Záhadná tragédia v Maďarsku: Za zvláštnych detailov našli mŕtveho chlapčeka († 10) z Nemecka
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu (vľavo) a americký prezident Donald Trump.
Netanjahu ďakuje Trumpovi: To, čo Biden blokoval, nový prezident USA dovolil
Kubko a Paťko boli vonku pred domom a mama ich videla z okna. Stačil okamih, keď dávala do postieľky ich sestričku, a chlapci zmizli z dohľadu.
Foto
Paťko († 7) a Kubko († 5) sa prepadli pod ľad: Osudné chvíle zachytili kamery! Užialená teta bráni tehotnú mamu
Pred očami a kamerami množstva novinárov sa strhla ostrá hádka.
Foto
Budíček pre Európu?! Politológ o hádke medzi Trumpom a Zelenským: Už je neskoro
Rážov sused pred súdom.
Foto
Rodinná tragédia v susedstve Rážovcov: Súd rozhodol o Jurajovi († 40) obvinenom z vraždy manželky
Na náročný výstup sa Slovenka pripravovala dlhých 18 dní.
Foto
Eliške sa slovenské veľhory málili: Riaditeľka firmy lezie na najvyššie štíty! Koľko ju dobrodružstvá stáli?