Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.02.2025 07:08 | Správy | Zahraničné správy
Foto

Zelenskyj hovorí o blízkej SMRTI Putina: Dochádza mu čas! A to nie je všetko

Konferencia o osude Ukrajiny sa v Mníchove uskutoční už čoskoro. Prezident Volodymyr Zelenskyj verí, že s pomocou Spojených štátov a ďalších západných krajín sa podarí získať bezpečnostné záruky pre Ukrajinu. Zároveň prehovoril aj o smrti Putina!

Fotogaléria
15
fotiek v galérii

Zelenskyj je totiž presvedčený, že ruský prezident Vladimir Putin je zle informovaný a čoskoro zomrie.Budú to už pomaly 3 roky, odkedy Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Existuje nádej, že ukončenie tejto vojny by priblížila práve bezpečnostná konferencia v Mníchove, ktorá sa bude konať tento víkend. Zúčastnia sa na nej najvyšší západní predstavitelia a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, píše TN.cz.

Otvoriť galériu
Vladimir Putin.
Zdroj: TASR/AP

Ten je obzvlášť nervózny z postoja nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa pred voľbami chválil, že vojnu na Ukrajine ukončí za jeden deň, ale jeho vláda doteraz ani len nenaznačila, ako to chce dosiahnuť. V Mníchove bude Trumpa zastupovať jeho viceprezident J. D. Vance, ktorý sa v minulosti vyjadril, že ho osud Ukrajiny veľmi nezaujíma.

Hoci USA zatiaľ nemajú plán mierových rokovaní, Zelenskyj dúfa, že konferencia bude úspešná. Predovšetkým bude chcieť bezpečnostné záruky. „Šance na mier sú nulové, ak nebudeme mať záruky. Putin nechce žiadny mier,“ upozornil Zelenskyj v rozhovore pre časopis Economist.

Čo povedal o blízkej smrti Putina? Dozviete sa to na ďalšej strane→


Ak si Putin myslí, že môže vyhrať, je to len preto, že nemá správne informácie. Nikto mu nechce pokaziť náladu, na to sa ho príliš boja.“ Ukrajinský prezident narážal na správy tajných služieb, že Putin dostáva nepresné informácie od svojich najbližších spolupracovníkov. Zelenskyj však uviedol, že narozdiel od Putina má výhodu: „Na rozdiel od neho mňa moc neskazila. Navyše, ja mám čas, on nie. On určite čoskoro zomrie,“ povedal tvrdo o svojom úhlavnom nepriateľovi.

Jednou z možných záruk, ktorá by mohla Ukrajine zabezpečiť mier, je členstvo v NATO. Ani v to však ukrajinský prezident už príliš neverí. „Musíme zdvojnásobiť našu armádu, aby sme sa vyrovnali Rusku. Európa by nám mohla pomôcť financovať to prostredníctvom moderného vybavenia, protilietadlových systémov a podobne. To je náš plán B,“ navrhol.

Otvoriť galériu

Zároveň podotkol, že je ochotný s Putinom hovoriť osobne. „Ak je to jediná šanca na nastolenie mieru, prijmem ju. Na mojom vzťahu k nemu nezáleží. Nebudem však láskavý. Považujem ho za svojho nepriateľa a myslím si, že je to vzájomné,“ povedal minulý týždeň podľa denníka Kyiv Independent. „Nenechám Putina vyhrať. Pre to žijem,“ dodal Zelenskyj v rozhovore pre týždenník Economist.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
V areáli Horského parku je neporiadok z odpílených konárov.
Váš Tip
Mestské lesy v Bratislave upozorňujú na migrujúce salamandry: Ak ju zbadáte na ceste, TOTO treba spraviť!
Podľa Migaľa by bol Šalitroš vhodný adept na ministra.
Migaľ tlačí kolegu von z parlamentu: Dostane Šalitroš ministerskú stoličku? Politólóg varuje pred ROZPADOM koalície
Olympijská víťazka z Pekingu 2022 s deťmi počas autogramiády pri príležitosti prvej Zimnej žiackej olympiády.
Foto
Vlhovej problémy pokračujú: Nový muž po Petrinom boku!
Besnenie Samuela neprežila zástupkyňa školy Mária († 51) a spolužiačka Alena († 18).
Foto
Ako mal šéf polície zabrániť zabíjaniu Samuela na Spiši: Inšpekcia ukázala, v čom všetkom ZLYHAL
Astronauti, ktorí uviazli na ISS, sa na Zem vrátia v utorok.
Astronauti, ktorí uviazli vo vesmíre: Novinky, na ktoré všetci čakali!
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev.
Medvedev varuje pred vojnou s Ruskom! TENTO krok by mohol Západ stáť veľa
Putin sa nechystá zagratulovať Trumpovi, Kremeľ popiera zasahovanie
Už sa vie, KEDY bude Trump telefonovať s Putinom! Zarazí vás, čo prezident USA povedal
Krištáľové krídlo ovládla božská Zdena Studenková.
Foto
Čo POKAZILO Studenkovej galavečer?! Priznanie po prevzatí ceny na Krištáľovom krídle
Michaela († 23)
FotoVáš Tip
Vrah krásnej Michaely († 23) je stále na slobode: Zverejnili POSLEDNÚ fotografiu krátko pred brutálnou vraždou
Za Petrom smúti partnerka Diana aj ich malý synček.
Foto
Petra († 26) zrazil ožratý kamionista: Ostal po ňom synček a zronená partnerka! Srdcervúci ODKAZ do neba
Po vodičovi SUV niekto strieľal pravdepodobne len preto, že sa mu nepáčilo, ako jazdí...
Foto
Na vodiča v Košiciach STRIEĽALI: Hrozné, čo mohlo byť motívom páchateľa
O Lenke miestni hovoria ako o sympatickej a komunikatívnej žene.
Foto
Záhadné úmrtie na východe: Dokaličenú Lenku († 41) našli v jarku! Znepokojivé slová miestnych