Reklama

Wisterová opäť v STRACHU: Exmanžel pred súdom kvôli prenasledovaniu! TAKTO to dopadlo

Wisterová opäť v STRACHU: Exmanžel pred súdom kvôli prenasledovaniu! TAKTO to dopadlo

Zdroj: nmh/ gt, nmh/han

Reklama

Na Mestskom súde Bratislava I v pondelok pokračovalo pojednávanie v prípade Jeremyho Hulsha (46), exmanžela moderátorky Very Wisterovej (47), ktorý je obžalovaný z prečinu nebezpečného prenasledovania. Ako to dopadlo?

Už koncom januára tohto roku sa Jeremy Hulsh spolu s právnikom objavili pred justičným palácom, kde mal obžalovaný vypovedať. Celé pojednávanie však už vtedy skončilo skôr, ako začalo a ani tentokrát to nebolo inak. Jeremy sa síce na pojednávanie dostavil, no súhlas o trestné stíhanie ešte zo zámoria na Slovensko stále neprišiel.

Pojednávanie odročili

Okrem toho si však Hulsh vyžiadal aj prekladateľa. Po tom, čo mu sudca dal prvú otázku totiž rázne odpovedal: „Bez tlmočníka na otázky súdu odpovedať nebudem," uviedol. Pojednávanie tak bolo opäť odročené. Dôvodom jeho rozhodnutia však podľa všetkého nie je práve jazyková bariéra.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Jeremy Hulsh (ex Vera Wisterová) vychádza z Mestského súdu BA I.
    Zdroj: NČ / ms (anc / Ištoková)

    Stále totiž nie je vyriešený dodatočný súhlas o trestné stíhanie, keďže Hulsh bol na Slovensko vydaný kvôli únosu detí a nie pre prenasledovanie. S otázkami sme sa obrátili aj na Jeremyho obhajcu. Ten však o komunikáciu nemal záujem. „Nebudeme sa vyjadrovať,” uviedol pre nás Pohovej.

    Čo sa stalo?

    Jeremy Hulsh, ktorý je bývalým manželom moderátorky Very Wisterovej, v októbri 2019 uniesol ich synov Thea a Harlowa z jedného z bratislavských nákupných centier. Podľa vopred premysleného plánu sa s nimi dostal až do Ameriky, kde sa obklopil svojou rodinou a myslel si, že boj o deti vyhrá.

    Nakoniec však spor vyhrala Wisterová a po dlhých deviatich mesiacoch mohla konečne objať svojich chlapcov, ktorí sa vrátili na Slovensko. Súd v USA následne 26. apríla 2024 vydal súdny rozkaz o Hulshovom prevoze na Slovensko po tom, čo sa sám prihlásil a vzdal.

    Autor: © Nový Čas, fox

    Súvisiace