Ďalší kandidát, 71-ročný Willem Jacobus Eijk z Holandska, je tiež považovaný za veľmi konzervatívneho. V minulosti ostro kritizoval prístup súčasného pápeža k novým civilným manželstvám bez cirkevnej anulácie. Tým sa zoznam konzervatívnych kandidátov nekončí. Maďarský 72-ročný kardinál Péter Erdő zohral v posledných rokoch dôležitú úlohu v cirkevnej politike. Zastáva zásady nerozlučiteľnosti manželstva a je proti praxi, aby rozvedení a znovu zosobášení katolíci prijímali sväté prijímanie.
Ďalší možný nástupca, 67-ročný filipínsky kardinál Luis Antonio Tagle, je prezývaný „ázijský pápež František“. Kritizoval postoje Cirkvi k ľuďom LGBT+ alebo k rozvedeným a znovu zosobášeným. Povedal, že „tvrdší“ prístup katolíckej cirkvi poškodil jej cieľ šíriť vieru. Raymond Burke z Wisconsinu v USA je naopak odporcom Františkovej liberálnej politiky. 76-ročný konzervatívec je zástancom slávenia omše v latinčine a je proti antikoncepcii, otázkam LGBT+ či civilným manželstvám.
Zdá sa, že biskup a generálny sekretár biskupskej synody Mario Grech patrí medzi umiernených nástupcov. 67-ročný rodák z Malty v minulosti vyjadril potrebu osloviť ľudí vylúčených z Cirkvi pre ich sexuálnu orientáciu alebo rodinný stav.
Danas.hr uvádza ako posledného talianskeho arcibiskupa 69-ročného Mattea Mariu Zuppiho. Je obľúbencom súčasného pápeža, ktorý ho poveril mierovou misiou na Ukrajine, kde sa v roku 2023 stretol s tamojším prezidentom Volodymyrom Zelenským. O novom pápežovi tradične rozhoduje konkláve, ktoré sa zíde 15 dní po jeho smrti. Musia s ním súhlasiť najmenej dve tretiny z viac ako 100 kardinálov. Vo chvíli, keď rozhodnú, biely dym nad Sixtínskou kaplnkou oznámi výsledok.