Na miestnom zimnom štadióne sa predstaví šesť tímov - Austrália, Kanada, USA, Veľká Británia, Nórsko a medzinárodný výber Team World. Podujatie organizuje Slovenský paralympijský výbor v spolupráci s mestom Dolný Kubín a ďalšími partnermi. TASR o tom informoval Martin Buzna z kancelárie primátora Dolného Kubína.
Primátor Dolného Kubína Ján Prílepok uviedol, že tento moment považuje mesto za ocenenie práce, ktorú spolu s ich partnermi a organizáciami odviedli, aj v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom a Slovenským olympijským a športovým výborom. "V posledných rokoch sme mali česť spoluorganizovať množstvo významných podujatí pre hendikepovaných športovcov. Tieto majstrovstvá sveta budú symbolickou čerešničkou na torte a zároveň odmenou za naše doterajšie úsilie," dodal primátor.
Dolný Kubín je dlhodobo centrom paralympijského športu na Slovensku, zároveň je domovom slovenskej parahokejovej reprezentácie a tímu florbalistov na elektrických vozíkoch, ktorí v meste už niekoľko rokov trénujú a pripravujú sa na medzinárodné súťaže.
Generálny manažér slovenskej parahokejovej reprezentácie Miroslav Dráb verí, že majstrovstvá pomôžu rozvoju ženského parahokeja na Slovensku. "Máme aktuálne dve hráčky v reprezentácii, no intenzívne pracujeme na tom, aby sme pritiahli viac slovenských žien k tomuto náročnému, ale fascinujúcemu športu. Tento historický turnaj je pre nás veľkou motiváciou a príležitosťou ukázať, že aj ženy majú v parahokeji svoje miesto," ozrejmil Dráb.