Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.03.2025 15:16 | Správy | Politika

Migaľ po dohode s premiérom: Nešlo o funkcie ani osobné výhody, ale o...

Nezaradení poslanci Samuel Migaľ a Radomír Šalitroš dospeli po rokovaniach k dohode, ktorá im umožní ďalej podporovať programové vyhlásenie vlády a zároveň udržať dôraz na tom, aby vláda aj parlament pracovali v prvom rade pre ľudí. Skonštatovali to vo svojom vyjadrení na sociálnej sieti.

Zdôraznili, že im nikdy nešlo o funkcie ani osobné výhody, ale o konkrétne výsledky. Nechcú preto iba kritizovať, ale aj prevziať zodpovednosť. "Po náročných a zdĺhavých rokovaniach sme dospeli k dohode, ktorá nám umožní ďalej podporovať programové vyhlásenie vlády a zároveň udržať dôraz na to, čo je skutočne dôležité, aby vláda aj parlament pracovali v prvom rade pre ľudí. Nikdy nám nešlo o žiadne funkcie ani osobné výhody, išlo nám o to, aby politika nezostala len v rovine sľubov, ale aby prinášala konkrétne výsledky pre každého, kto na Slovensku žije," napísal Migaľ s tým, že spolu s poslancami urobili všetko pre to, aby mohli dobré vízie reálne presadiť.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) podpísal v utorok dohodu s Migaľom a Šalitrošom, ktorá vytvára podmienky na zabezpečenie stabilnej väčšiny vládnej koalície v Národnej rade SR. O ďalšom postupe bude podľa svojich slov informovať v najbližších hodinách a dňoch. Fico sa poďakoval aj poslancovi za Hlas-SD Jánovi Ferenčákovi za prístup k vyriešeniu situácie.

Migaľa a Šalitroša v januári vylúčili z Hlasu-SD, šéf strany Matúš Šutaj Eštok ich vtedy označil za vydieračov, ktorí sa neriadili hodnotami strany. Ferenčák v strane ostal. Migaľ sa pred niekoľkými dňami stretol s lídrom opozičného PS Michalom Šimečkom, s ktorým hovoril aj o tom, aké témy ich spájajú a aké rozdeľujú.

So skupinou nespokojných poslancov rokoval premiér v súvislosti so zabezpečením ich podpory vláde. Po úprave koaličnej zmluvy sa Hlas-SD vzdal ministerstva investícií, ktoré prešlo pod Smer-SD. O poste ministra investícií sa malo rokovať s poslancami okolo Migaľa.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
V rebríčku najhorších slovenských jedál sa ocitli mnohé obľúbené pochúťky.
Foto
Sú toto NAJHORŠIE slovenské jedlá? Prvé miesto v rebríčku vás šokuje! Veď je takmer v každej domácnosti...
Vojaci (ilustračná fotografia).
Záhada nezvestných vojakov: Počas vojenských cvičení ZMIZLI!
2025. Knightley je považovaná za jednu z najkrajších herečiek súčasnosti.
Foto
Svetoznáma kráska zastavila čas: Uhádli by ste jej skutočný vek? ODKAZ herečkám, ktoré podľahli botoxu
Slintačka a krívačka bola potvrdená vo viacerých chovoch na juhu Slovenska.
Foto
Hasiči zverejnili FOTO zo zásahu: Takto bojujú so slintačkou a krívačkou!
Prezident Volodymir Zelenskyj a prezident Donald Trump na spoločnom stretnutí ohľadom nerastných surovín.
Napravia sa pošramotené vzťahy Ukrajiny a Spojených štátov? Zaujímavé, čo prichádza z kancelárie prezidenta
Vodič traktora s 3,31 promile narazil v Novoti do maloletej osoby.
Opitý traktorista v Novoti zranil 3-ročné dievčatko: Desivý manéver na ceste! Starosta prehovoril
Prvý príhovor Trumpa v americkom Kongrese.
Deň pred významnou návštevou si Trump opäť otvoril ústa: Aha, čo USA potrebuje a musí mať!
Ruský prezident Vladimir Putin a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Eurokomisia zruší sankcie iba ak... Bezpodmienečný krok, inak si Rusko neškrtne!
Judge holding gavel in courtroom
Žena pripravila svojho EX o tisíce: Notorická klamárka! Pred súdom si ani neškrtla
Predseda hnutia ANO Andrej Babiš.
Aktualizované
V Česku to vrie: Poslanci preberajú utajované informácie o obrane! Prečo Babiš ostal v totálnom šoku?
Soldiers in dress uniform marching in the parade
Na Slovensko mieri špeciálna jednotka rakúskej armády: Dôležitá misia!
Marián je známy hudobník a zabávač.
Foto
Hviezda Inkognita Čekovský prekvapil odvážnou stávkou: Do tohto by sa každý rodič len tak nepustil!