Vodič viedol autobus po ceste I/19 v smere od obce Dargov na obec Hriadky krátko po 15.00 h. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
"Posádkou leteckých záchranárov bola chodkyňa letecky transportovaná do košickej nemocnice a podľa predbežnej lekárskej správy utrpela zranenia, ktoré si vyžiadajú dĺžku liečenia do siedmich dní. K zraneniu vodiča ani 20 cestujúcich, ktorí sa v tom čase nachádzali v autobuse, nedošlo," uviedla Ivanová. Dychová skúška u vodiča a chodkyne nepotvrdila prítomnosť alkoholu v ich dychu.
K ďalšej nehode, pri ktorej zasahoval záchranársky vrtuľník, došlo v utorok krátko po 16.00 h medzi obcami Slanec a Slanské Nové Mesto v okrese Košice-okolie. Vodič pri prechádzaní pravotočivej zákruty dostal šmyk, zišiel z cesty a prevrátil sa na strechu. Podľa polície pravdepodobne dostatočne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a aktuálnym poveternostným podmienkam.
"Vo vozidle sa nachádzal iba vodič a toho si do svojej starostlivosti prevzala posádka leteckých záchranárov, ktorá ho transportovala do košickej nemocnice. Zranenia, ktoré utrpel, si podľa predbežnej lekárskej správy vyžiadajú 14-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti," uviedla Ivanová.
Vykonaná dychová skúška a orientačný test nepotvrdili prítomnosť alkoholu či návykových látok v organizme vodiča. Tomu na mieste uložili blokovú pokutu.